مشاوره حقوقی آنلاین ، تلفنی | وکیل پایه یک دادگستری

پرسش و پاسخ حقوقی

پرسش و پاسخ حقوقی متداول

جهت رفع ابهامات و سوالات رایج ، مشاوره حقوقی آنلاین در اختیار شما می باشد تا در این صفحه پرسش و پاسخ حقوقی پاسخگوی سوالات حقوقی شما باشد.. توصیه ما این است برای مباحث جدی و پیچیده از مشاره تلفنی و یا حضوری استفاده کنید.
مهریه حق شما است بنابراین بخاطر مطالبه آن حق اذیت شما را ندارد این حرف ایشان برای ایجاد ترس و ایجاد فشار است. شما میتوانید با دادخواست مطالبه مهریه برای گرفتن مهریه خود اقدام نمایید. و اموال وی ( خودرو - حساب بانکی) را توقیف کنید.
خیر ، با توجه به قانون ایران والدین نمی توانند حضانت فرزند خود را به دیگری بدهند چراکه حضانت حق و تکلیف والدین است.

پسر و دختر به ترتیب بعد از سن 15 و 9 سالگی از قید حضانت خارج میشوند. یعنی خودشان میتوانند تصمیم کنار چه کسی زندگی کنند. چون پدر ولی قهری نسبت به فرزند دارد نمیتواند رد کند ، در غیر اینصورت دادگاه تصمیم میگیرد.

تفاوتی بین فرزندان دختر و پسر وجود ندارد و حضانت فرزندان تا سن ۷ سالگی با مادر میباشد .حضانت فرزندان از ۷ سالگی تا ۱۵ سالگی با پدر است. دختر در 9 سالگی و پس از 15 سالگی می تواند انتخاب کند که در کنار چه کسی زندگی کند.

سوالی دارید؟ با ما مطرح کنید.

پاسخگوی سوالات حقوقی شما در صفحه پرسش و پاسخ حقوقی خواهیم بود. سوالات خود را مطرح کنید، حتما در اسرع وقت پاسخ سوالات شما را خواهیم داد.
شنبه تا پنج شنبه : 10 صبح تا 8 عصر